Cellulit – zmora kobiet

Cellulit, zwany także pomarańczową skórką, może się pojawić u kobiet w każdym wieku. Często kojarzony jest z otyłością i nadwagą, jednak problem ten dotyczy także szczupłych pań. Cellulit jest sporym problemem głównie wiosną i latem, gdy wiele kobiet decyduje się na założenie krótkich spódniczek czy spodenek. Walka z cellulitem jest trudna, ale nie niemożliwa.

Podstawą jest codzienny masaż, dzięki któremu można usprawnić krążenie i stymulować skórę. Można w tym celu używać specjalnego masażera lub szczotki, wykonanej z miękkiego włosia. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i biodrach, dlatego profilaktycznie warto masować właśnie te rejony ciała.

Zatrzymywanie wody w organizmie to kolejny czynnik, który sprzyja rozwojowi cellulitu. Nadmiar wody gromadzi się w okolicach komórek tłuszczowych. Problem ten pojawia się głównie w przypadku nieodpowiedniej diety. Wysoka zawartość soli w codziennym jadłospisie oraz spożywanie przetworzonej żywności, to głównie przyczyny gromadzenia się wody.

Chcąc uniknąć cellulitu, warto regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Ruch to nie tylko sprzymierzeniec kondycji, ale także zdrowego i ładnego wyglądu. Aktywność fizyczna powoduje spalanie tkanki tłuszczowej, a tym samym zapobiega rozwojowi cellulitu.

Vizendo 5mg wzw typu b czyli żółtaczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *