Botox – skuteczny sposób na zmarszczki

Naukowcy oraz pracownicy laboratoriów kosmetycznych już od dawna poszukiwali skutecznego preparatu, dzięki któremu można wygładzić zmarszczki. Powszechnie dostępne kosmetyki przeciwzmarszczkowe nie zawsze okazują się efektywne. Od kilku lat dużą popularnością cieszy się botox. Jest to toksyna botulinowa, która pomimo wysokich właściwości toksycznych, w odpowiednich dawkach może zminimalizować widoczność zmarszczek.

Botox najczęściej jest stosowany przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych. Efekt jest niemal natychmiastowy, jednak warto pamiętać, że zabieg trzeba powtarzać co kilka miesięcy. Toksyna botulinowa działa jedynie tymczasowo. Część osób obawia się samego zabiegu, co spowodowane jest tzw. efektem maski. Efekt ten powstaje na skutek błędu lekarskiego, dlatego bardzo istotne jest wybranie odpowiedniego specjalisty. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej jest całkowicie bezbolesne. Pacjenci mogą odczuwać delikatne nakłucia. Zabieg zazwyczaj nie powoduje powstania opuchnięć

Na botox mogą się zdecydować osoby, u których widoczne są zmarszczki mimiczne lub tzw. kurze łapki. Zasadniczo nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Warto pamiętać, że botox jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Telzir 50mg/ml http://www.gsk.com.pl/produkty/Rutinoscorbin-Plus.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *