Dlaczego należy wykonywać demakijaż?

Codzienne wykonywanie makijażu staje się niemal rytuałem dla każdej kobiety, jednakże nie można zapominać także o demakijażu. Wykonuje się go przed snem. Dzięki niemu, skóra może się w nocy zregenerować. Jeżeli demakijaż nie zostanie wykonany, konsekwencją mogą być zatkane pory.

Do demakijażu służy kilka preparatów kosmetycznych. Ich wybór uzależniony jest od rodzaju cery. Dla skóry tłustej polecane są w szczególności specjalne żele do mycia i pianki. Nie zawierają one mydła, jednak umożliwiają skuteczne oczyszczenie skóry.

Dla cery suchej i normalnej idealne będą mleczka. W ich składzie znajdują się nie tylko składniki oczyszczające, ale także natłuszczające oraz pielęgnujące. Preparaty te mogą być również stosowane do demakijażu oczu. Coraz większą popularnością cieszą się także płyny micelarne. Polecane są w szczególności do cery naczynkowej, alergicznej i wrażliwej. W płynie micelarnym znajdują się specjalne drobiny, które usuwają brud. Z tego powodu idealnie oczyszczają skórę, nie powodując jej jednoczesnego podrażnienia.

długotrwałe leczenie wzw typu b przynosi pozytywne rezultaty Ventolin dysk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *