Jak zachować młodość?

Starzenie się organizmu jest nieuchronne, jednak można opóźnić powstawanie pierwszych zmarszczek. Operacje plastyczne wcale nie są wymagane. Wystarczy zastosować się do kilku porad.

Po pierwsze: konieczne trzeba stosować kremy z filtrem UV. Tylko w ten sposób można uniknąć przebarwień, a także zmarszczek. Promienie UV są bowiem jednym z czynników, które przyspieszają starzenie skóry. Wysokość filtra powinna być dostosowana do karnacji, a także do warunków pogodowych. Im silniejsze słońce, tym większy filtr. Kremy z filtrem warto także nakładać w pochmurne dni.

Po drugie: nawilżanie. Bez tego szybciej pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się poszarzała. Nawilżanie nie może dotyczyć wyłącznie stosowania odpowiednich kremów. Należy także pamiętać o właściwym nawadnianiu organizmu od wewnątrz. W tym celu najskuteczniejsza będzie woda mineralna. Warto także pamiętać o stosowaniu kremów odżywczych, które dostarczą skórze najważniejszych składników.

Po trzecie: sen. Szybkie tempo życia powoduje, że wysypiamy się coraz mniej. Jest to nie tylko niekorzystne dla naszego organizmu, ale także dla wyglądu. Podkrążone oczy nikomu bowiem nie dodadzą uroku. Sen to najlepsza regeneracja dla organizmu. Dotyczy to także skóry, która w nocy znacznie intensywniej wchłania wszelkie substancje odżywcze. Warto zatem przed snem nałożyć na twarz dobry krem, obfitujący w witaminy.

ciężka żółtaczka zakaźna typu b wymaga specjalnego leczenia volibris

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *