Jak nie pielęgnować włosów

Zdrowe, lśniące włosy to marzenie niemal każdej kobiety. Taki cel można osiągnąć poprzez prawidłową pielęgnacje. Nie trzeba przy tym wydawać dużych kwot, ażeby cieszyć się zadbanymi włosami. Jakie są największe grzechy w ich pielęgnacji?

Dużym błędem jest narażanie włosów na działanie bardzo wysokich temperatur. Podczas ich mycia, należy unikać polewania ich gorącą wodą. Powoduje to otwieranie się łusek, przez co włosy stają się osłabione. Niekorzystne działanie na kondycję włosów wykazuje także suszarka, lokówka czy prostownica. Niekiedy ich użytkowanie jest konieczne, jednak warto równocześnie stosować specjalne preparaty ochraniające włosy.

Ważną czynnością jest także mycie włosów. Często bagatelizuje się wówczas znaczenie spłukiwania. Zbyt krótkie powoduje, że na włosach znajdują się resztki szamponu, który może podrażniać skórę głowy, a tym samym wpływać na kondycję włosów. Warto zatem zwrócić uwagę na to, czy woda jest idealnie czysta, bez żadnych substancji pieniących. Dopiero wówczas można uznać mycie włosów za skończone.

Należy również pamiętać o umiarze w stosowaniu kosmetyków do włosów. Ich nadmiar obciąża włosy, przez co kosmyki szybciej się przetłuszczają. Zbyt duża ilość kosmetyków może się również przyczynić do rozwoju łupieżu.

Vitaminum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *