Bezpieczne opalanie

Bisacodyl GSK - 10mg cena

Opalona skóra kojarzy się ze zdrowiem, jednakże zbyt intensywne korzystanie z kąpieli słonecznych może skończyć się poważnymi poparzeniami. Z tego powodu, warto poznać zasady bezpiecznego opalania.

Przede wszystkim, na kilka tygodni przed planowanym urlopem, należy zażywać specjalne preparaty, które zwiększają odporność skóry na słońce. Często zawierają one substancje o właściwościach antyutleniających, które neutralizują działanie wolnych rodników. Do bagażu koniecznie spakujmy kremy z filtrami UV. Nawet jeśli pozostały nam zeszłoroczne kremy pamiętajmy, że nie będą one równie skuteczne. Bezpieczniej jest zaopatrzyć się w nowe. Osoby z jasną karnacją powinny posiadać kremy z wysokimi filtrami. Ich skóra jest bowiem bardziej podatna na poparzenia słoneczne.

Warto unikać kąpieli słonecznych w godzinach południowych. Wielu lekarzy przestrzega przed przebywaniem na słońcu między godziną 11.00 a 15.00, ponieważ wówczas słońce jest najbardziej intensywne. Pamiętajmy, że cień nie chroni nas przed działaniem słońca. Nawet przebywając w zacienionych terenach, należy nałożyć na skórę krem z filtrami. Równie niebezpieczne może się okazać słońce w górach. Niejednokrotnie promieniowanie na górzystych obszarach jest znacznie silniejsze, niż nad morzem.

Jeśli chcemy zażyć kąpieli morskich, kupmy kosmetyki wodoodporne – jednakże po osuszeniu ciała ręcznikiem, należy ponownie zaaplikować je na skórę.

augmentin cena Votrient

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *