Jak usunąć blizny?

Blizny mogą powstać na skutek np. urazów, oparzeń czy niektórych chorób. Często stanowią spory problem natury estetycznej, zwłaszcza jeśli umiejscowione są w widocznym miejscu na ciele. Blizna powstaje wówczas, gdy przerwana skóra właściwa jest zastąpiona tkanką łączną włóknistą. Można wyróżnić kilka rodzajów blizn, jak np. keloidy bądź blizny przerostowe. Nie wszystkie blizny można łatwo usunąć. Zależy to m.in. od jej charakteru.

Częstym problemem są blizny potrądzikowe. Ze względu na to, że zazwyczaj zlokalizowane są na twarzy, są problemem wielu osób. Ten rodzaj blizn można wygładzić dzięki mikrodermabrazji. Polega ona na ścieraniu poszczególnych warstw naskórka, dzięki czemu blizny stają się coraz mniej widoczne. Głębokość mikrodermabrazji jest dobierana indywidualnie, w zależności od rodzaju blizn. Najlepsze efekty można uzyskać wówczas, gdy mikrodermabrazja połączona jest z mezoterapią.

Na drobne blizny warto stosować specjalne kremy, które mogą spowodować ich rozjaśnienie. Kremy te mogą okazać się nieskuteczne, w przypadku głębokich i starych blizn. Ten typ blizn jest najtrudniejszy do usunięcia. Z kolei świeże blizny można spróbować usunąć za pomocą lasera frakcyjnego. Najczęściej potrzebnych jest kilka zabiegów, żeby wygładzić blizny. Warto pamiętać, że im wcześniej rozpocznie się leczenie blizn, tym większe szanse na ich całkowite usunięcie.

Seretide Dysk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *