Pamiętaj o dłoniach!

Nasze dłonie niemal codziennie narażone są na działanie szkodliwych czynników. Przy wykonywaniu obowiązków domowych, nasze dłonie mają styczność z różnymi detergentami, zawartymi m.in. w płynie do mycia naczyń czy w proszkach do prania. Detergenty mogą powodować nadmierne wysuszenie dłoni oraz szybsze ich starzenie. Na dłoniach wszelkie oznaki starzenia są bardzo widoczne. Z tego powodu, należy zadbać o odpowiednią ich pielęgnację.

Przede wszystkim wszelkie czynności domowe, w których stosowane są detergenty, najlepiej wykonywać w specjalnych rękawiczkach. W ten sposób można zabezpieczyć dłonie przed szkodliwością niektórych substancji chemicznych. Istotne jest także wcieranie kremu do rąk. Skóra na dłoniach jest dość cienka. Ponadto pozbawiona jest niemal jakiejkolwiek naturalnej ochrony. Powodem jest bardzo mała ilość gruczołów łojowych. Z tego powodu, tak ważne jest codzienne dostarczanie substancji odżywczych.

Raz w tygodniu warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek. Dzięki temu wszelkie składniki odżywcze będą się łatwiej wchłaniać. Ponadto mycie naczyń powinno być wykonane pod letnią wodą. Zbyt zimna lub gorąca woda to kolejne czynniki, które szkodzą dłoniom. Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, oferowane są także w wielu gabinetach kosmetycznych. W ten sposób można łatwo przywrócić zdrowy wygląd naszym dłoniom.

Wartec krem opinie żółtaczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *