Zadbaj o skórę wokół oczu

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza w porównaniu do skóry na pozostałej części twarzy. Nie występują w niej gruczoły łojowe czy tkanka tłuszczowa. To powoduje, że bardzo szybko pojawiają się na niej zmarszczki. Skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji, którą zapewnią odpowiednie kosmetyki.

Częstym problemem wielu osób są cienie pod oczami. Ich obecność sprawia, że dana osoba wygląda na zmęczoną. Cienie pod oczami mogą być spowodowane przez niewystarczającą ilość snu bądź nieodpowiedni tryb życia, jak np. nadmierne spożywanie alkoholu. Niekiedy cienie pod oczami są efektem uwarunkowań genetycznych. Cienie pod oczami mogą być zniwelowane przez stosowanie preparatów, które wspomagają mikrokrążenie. Przydatna będzie również witamina K oraz herbata rumiankowa.

Chcąc opóźnić powstawanie zmarszczek mimicznych, warto odpowiednio wcześnie stosować kremy odżywcze. Wielu producentów oferuje specjalne kremy, które przeznaczone są specjalnie do pielęgnacji skóry wokół oczu. Najlepiej rozpocząć ich stosowanie już po ukończeniu 20 lat. Wówczas wystarczające będą kremy nawilżające. W momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek, można zacząć stosować kremy, które będą zawierały składniki odżywcze.

Zawiesina ulotka Tracrium 10mg/ml

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *