Zdrowa skóra? To możliwe!

Zdrowa skóra? To możliwe!

Posiadanie zdrowej skóry to marzenie niemal każdej kobiety. Trzeba jednak pamiętać o tym, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bez tego szybko stanie się mało elastyczna lub poszarzała. Jak zatem dbać o skórę?

wiecej

Najpopularniejsze metody depilacji

Najpopularniejsze metody depilacji

Gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia jest marzeniem wielu kobiet. Już od dawna kobiety próbowały usunąć niechciane włoski z okolic bikini, pach czy nóg. Obecnie istnieje wiele sposobów na owłosienie. Depilacja jest wręcz obowiązkiem każdej kobiety, dlatego warto zapoznać się z najpopularniejszymi metodami usuwania owłosienia.

wiecej

Jak nie pielęgnować włosów

Jak nie pielęgnować włosów wirusowe zapalenie wątroby typu A

Zdrowe, lśniące włosy to marzenie niemal każdej kobiety. Taki cel można osiągnąć poprzez prawidłową pielęgnacje. Nie trzeba przy tym wydawać dużych kwot, ażeby cieszyć się zadbanymi włosami. Jakie są największe grzechy w ich pielęgnacji?

Dużym błędem jest narażanie włosów na działanie bardzo wysokich temperatur. Podczas ich mycia, należy unikać polewania ich gorącą wodą. Powoduje to otwieranie się łusek, przez co włosy stają się osłabione. Niekorzystne działanie na kondycję włosów wykazuje także suszarka, lokówka czy prostownica. Niekiedy ich użytkowanie jest konieczne, jednak warto równocześnie stosować specjalne preparaty ochraniające włosy.

wiecej

Cellulit – zmora kobiet

Cellulit – zmora kobiet

Cellulit, zwany także pomarańczową skórką, może się pojawić u kobiet w każdym wieku. Często kojarzony jest z otyłością i nadwagą, jednak problem ten dotyczy także szczupłych pań. Cellulit jest sporym problemem głównie wiosną i latem, gdy wiele kobiet decyduje się na założenie krótkich spódniczek czy spodenek. Walka z cellulitem jest trudna, ale nie niemożliwa.

wiecej

Dlaczego należy wykonywać demakijaż?

Dlaczego należy wykonywać demakijaż?

Codzienne wykonywanie makijażu staje się niemal rytuałem dla każdej kobiety, jednakże nie można zapominać także o demakijażu. Wykonuje się go przed snem. Dzięki niemu, skóra może się w nocy zregenerować. Jeżeli demakijaż nie zostanie wykonany, konsekwencją mogą być zatkane pory.

wiecej

Bezpieczne opalanie

Bezpieczne opalanie

Opalona skóra kojarzy się ze zdrowiem, jednakże zbyt intensywne korzystanie z kąpieli słonecznych może skończyć się poważnymi poparzeniami. Z tego powodu, warto poznać zasady bezpiecznego opalania.

Przede wszystkim, na kilka tygodni przed planowanym urlopem, należy zażywać specjalne preparaty, które zwiększają odporność skóry na słońce. Często zawierają one substancje o właściwościach antyutleniających, które neutralizują działanie wolnych rodników. Do bagażu koniecznie spakujmy kremy z filtrami UV. Nawet jeśli pozostały nam zeszłoroczne kremy pamiętajmy, że nie będą one równie skuteczne. Bezpieczniej jest zaopatrzyć się w nowe. Osoby z jasną karnacją powinny posiadać kremy z wysokimi filtrami. Ich skóra jest bowiem bardziej podatna na poparzenia słoneczne.

votrient żółtaczka wiecej