Najpopularniejsze metody depilacji

Gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia jest marzeniem wielu kobiet. Już od dawna kobiety próbowały usunąć niechciane włoski z okolic bikini, pach czy nóg. Obecnie istnieje wiele sposobów na owłosienie. Depilacja jest wręcz obowiązkiem każdej kobiety, dlatego warto zapoznać się z najpopularniejszymi metodami usuwania owłosienia.

Jedną z nich jest stosowanie maszynek do golenia. Dzięki nim można szybko oraz bezboleśnie pozbyć się owłosienia. Zaletą maszynek jest ich niewysoka cena. Depilację maszynką najlepiej przeprowadzać w wannie lub pod prysznicem. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej technice depilacji, ponieważ golenie maszynką może spowodować wrastanie włosków lub zaczerwienienie.

Często stosowanym urządzeniem przez kobiety jest depilator. Dzięki niemu można pozbyć się włosków nawet na miesiąc. Wadą depilatorów jest to, że depilacja jest bolesna. Niekiedy na skórze mogą się również tworzyć nieestetyczne krostki.

Do jednych z najskuteczniejszych sposobów depilacji zalicza się użycie wosku. Efekt utrzymuje się nawet przez 6 tygodni. Woskowanie jest jednak najbardziej bolesną metodą depilacji. Ponadto włoski muszą osiągnąć odpowiednią długość, zanim można przystąpić do depilowania.

Synflorix

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *