Zdrowa skóra? To możliwe!

Posiadanie zdrowej skóry to marzenie niemal każdej kobiety. Trzeba jednak pamiętać o tym, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bez tego szybko stanie się mało elastyczna lub poszarzała. Jak zatem dbać o skórę?

Obowiązkiem każdej kobiety jest codzienne wykonywanie demakijażu. Wszelkie zanieczyszczenia, jakie osadzają się na skórze, mogą spowodować szybsze jej starzenie. Demakijaż można wykonywać na kilka sposobów, w zależności od rodzaju cery. Pomocne okaże się specjalne mleczko do demakijażu lub żel do twarzy. Demakijaż najlepiej wykonywać wieczorem, jednak oczyszczanie twarzy wskazane jest również rano. Z oczyszczonej skóry lepiej wchłaniają się wszelkie składniki odżywcze i nawilżające.

Kolejnym krokiem jest nawilżanie. Dotyczy ono każdego rodzaju cery. Część kobiet z tłustą skórą nie stosuje się do tej reguły. Niektóre obawiają się, że dodatkowe nawilżanie może spowodować jeszcze większe przetłuszczanie skóry. Warto pamiętać, że każdy tym skóry wymaga nawilżania. W wielu przypadkach tłusta skóra jest odwodniona, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiedni krem.

Chcąc, żeby nasza skóra była zdrowa, musimy chronić ją przed promieniami UV. Ich nadmiar może nie tylko spowodować nieestetyczne przebarwienia, ale także doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry. Kosmetyki z filtrami UV są obowiązkowe latem. Im skóra jest jaśniejsza, tym wyższy faktor powinniśmy zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *