Zdrowa skóra? To możliwe!

Posiadanie zdrowej skóry to marzenie niemal każdej kobiety. Trzeba jednak pamiętać o tym, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bez tego szybko stanie się mało elastyczna lub poszarzała. Jak zatem dbać o skórę?

Obowiązkiem każdej kobiety jest codzienne wykonywanie demakijażu. Wszelkie zanieczyszczenia, jakie osadzają się na skórze, mogą spowodować szybsze jej starzenie. Demakijaż można wykonywać na kilka sposobów, w zależności od rodzaju cery. Pomocne okaże się specjalne mleczko do demakijażu lub żel do twarzy. Demakijaż najlepiej wykonywać wieczorem, jednak oczyszczanie twarzy wskazane jest również rano. Z oczyszczonej skóry lepiej wchłaniają się wszelkie składniki odżywcze i nawilżające.

Kolejnym krokiem jest nawilżanie. Dotyczy ono każdego rodzaju cery. Część kobiet z tłustą skórą nie stosuje się do tej reguły. Niektóre obawiają się, że dodatkowe nawilżanie może spowodować jeszcze większe przetłuszczanie skóry. Warto pamiętać, że każdy tym skóry wymaga nawilżania. W wielu przypadkach tłusta skóra jest odwodniona, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiedni krem.

Chcąc, żeby nasza skóra była zdrowa, musimy chronić ją przed promieniami UV. Ich nadmiar może nie tylko spowodować nieestetyczne przebarwienia, ale także doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry. Kosmetyki z filtrami UV są obowiązkowe latem. Im skóra jest jaśniejsza, tym wyższy faktor powinniśmy zastosować.

boostrix cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *